Parapety kamienne wyższej jakości nie potrzebują dodatkowych akcesoriów by poprawić ich walory estetyczne lub zwiększych ich funkcjonalność. Zamawiane są pod określony wymiar i wykonywane są dokładnie według tych wymiarów. Z kolei do oferowanych przez nas parapetów PCV, stalowych oraz aluminiowych potrzebne będą dodatki tj. zatyczki na boczne krawędzie parapetów lub łączniki wzdłużno-kątowe. Wiele osób stwierdzi, że można obejść się również bez nich - owszem, ale dla tych wszystkich, którzy zwracają uwagę na detale odpowiednie wykończenie parapetu i zapewnienie atrakcyjnego wyglądu będzie absolutnym priorytetem.

Zatyczki (zaślepki, zakończenia) oraz łączniki do parapetów - Profil-B

Dodatki do parapetów PVC, stalowych i aluminiowych służą przede wszystkim estetycznym wykończeniom parapetów na ich krawędziach - do tego celu służą przede wszystkim zatyczki (zakończenia lub zaślepki). Parapety tego typu są bowiem docinane z długiego (szerokiego) kawałka parapetu i z tego względu na krawędzi ich cięcia warto zastosować odpowiednie zaślepki oczywiście pasujące kolorem do parapetu - są przez nas malowane na dowolny pasujący kolor z palety kolorów RAL.

Z kolei łączniki parapetów pozwalają na szczelnie podłużne połączenie  ze sobą dwóch lub więcej parapetów. Nie jest również problemem łączenie parapetów przy pomocy łączników pod różnymi kątami co jest konieczne np. na wykuszach - do tego celu używa się łączników kątowych, które umożliwiają wytrzymałe i stabilne łączenie.

Prócz estetyki wymienione wyżej dodatki do parapetów stalowych czy aluminiowych spełniają również funkcję zabezpieczającą parapet przed podchodzeniem wody pod jego dolną powierzchnię. Ma to miejsce zarówno w przypadku zatyczek, które odpowiednio zamontowane uniemożliwiają podchodzenie wody, jak i w przypadku łączników parapetów, bez których woda opadowa wprost przesiąkała by pod parapet.

Dla parapetów zewnętrznych istotną rolę zawsze odgrywa odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Możemy zatem zapewnić, że nasze wyroby spełniają wszystkie normy, są trwałe i bardzo wytrzymałe - bez problemu sprawdzą się w parapetach montowanych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Go to top