Jak szybko odnowić zniszczone parapety?

kolorbud_adm

Zabrudzone parapety – w zależności od materiału, z którego zostały wykonane – można zwykle doczyścić przywracając im atrakcyjny wygląd. Powierzchnie drewniane można na nowo zaimpregnować specjalnymi środkami grzybobójczymi, można użyć wosku, oleju lub lakieru do podniesienia estetyki parapetu. Odnawianie i doczyszczanie parapetów kamiennych jest jeszcze prostsze i nie wymaga specjalnych zabiegów – na rynku jest wiele preparatów do czyszczenia kamienia lub parapetów z konglomeratu, które są proste w zastosowaniu i skuteczne w działaniu. Czasem jednak zabrudzeń nie da się pozbyć, szczególnie jeśli są spowodowane substancjami żrącymi lub parapety są zwyczajnie uszkodzone mechanicznie i żadne zabiegi czyszczące mogą im nie pomóc. Wtedy dobry wyjściem z sytuacji jest zastosowanie nakładek renowacyjnych na parapety.

Nakładki renowacyjne na parapety, które mamy w naszej ofercie wykonane są z PCV odpornego na wilgoć, promieniowanie UV czy zmienną temperaturę. Montuje się je na starych parapetach praktycznie niezależnie od ich materiału (drewno, kamień, beton). Dzięki temu renowację możemy przeprowadzić szybko i bez dużego remontu związanego z demontażem starego parapetu i montażem nowego.

Nakładki renowacyjne pokryte są wysokiej jakości okleiną w różnych kolorach i wzorach – mogą dobrać je tak, by imitowały materiał starego parapetu np. kamień lub drewno. Grubość nakładki równa ok. 3mm jest wystarczająco cienka, żeby nie wyróżniać się po nałożeniu na stary parapet i zarazem wystarczająco gruba, żeby być odporną na uszkodzenia i wyginanie. Dodatkowo do nakładem sprzedawane są zatyczki wykonane z PVC, które dopełniają wyglądu w ten sposób odnowionego parapetu.

Te wszystkie cechy nakładek sprawiają, że jest to rozwiązanie ekonomiczne, szybkie w realizacji i trwałe przez co cieszy się sporą popularnością. Co więcej – w odróżnieniu od montażu nowego parapetu nakładki można zamontować samodzielnie, bez udziału specjalisty, wystarczy klej do podklejenia nakładki do starego parapetu, nieco silikonu do uszczelnienia połączeń i podstawowe umiejętności pomocne w drobnych pracach remontowych w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *