Parapety wewnętrzne do antracytowych okien – jakie wybrać?

kolorbud_adm

Od kilku lat okna w kolorze antracytu cieszą się dużą popularnością. Ich oryginalny wygląd komponuje się z nowoczesnymi stylami wystroju wnętrz. Ze względu na specyfikę, czasem trudno jest dopasować pozostałe elementy aranżacji. Wiele osób pyta, jakie parapety wewnętrzne wybrać do antracytowych okien? Dzięki szerokiej gamie kolorów i materiałów dostępnych w naszej ofercie pomożemy w znalezieniu najbardziej odpowiedniego produktu do Twojego wnętrza.

Tradycyjne połączenia

Tradycyjne podejście do kolorystyki w wystroju wnętrz zakłada, że wszystkie elementy stolarki powinny do siebie pasować. To wygodna i bezpieczna opcja, która zapewni pomieszczeniom w Twoim domu estetyczny wygląd. Oprócz dopasowanych kolorystycznie drzwi również parapety wewnętrzne do antracytowych okien powinny posiadać zbliżoną barwę. Nasza firma oferuje między innymi parapety wewnętrzne w odcieniach pasujących do barwy antracytu. 

Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru parapetu, ważne jest również tworzywo, z jakiego został wykonany. Wewnątrz domu doskonale sprawdzają się parapety kamienne. Są trwałe i odporne na uszkodzenia, posiadają niesztampowy wygląd i mogą pełnić wiele funkcji. Możliwe jest nie tylko ustawianie na nich dekoracji, ale również wykorzystanie jako biurka lub blatu kuchennego. Jeśli zastanawiasz się, jakie parapety wewnętrzne do antracytowych okien sprawdzą się najlepiej, polecamy właśnie kamienne. W naszej ofercie znajdziesz również lżejsze produkty z konglomeratu. Elegancki wygląd takich modeli doskonale wkomponuje się w aranżacje z zastosowaniem oryginalnych ram okiennych.

Okna z antracytu – jaki parapet wybrać zgodnie z nowymi trendami

Dobór parapetu pod kolor okien z pewnością spełni Twoje oczekiwania dotyczące estetyki aranżacji. Najnowsze trendy postulują jednak odejście od klasycznych rozwiązań. Coraz częściej spotyka się połączenia ram okiennych i parapetów w różnych barwach. Dzięki dobremu projektowi możesz stworzyć w ten sposób wyjątkowy wystrój wnętrza. W kategorii parapetów wewnętrznych do antracytowych okien coraz częściej polecane są produkty w barwach bieli i brązu. Szczególnie istotne jest jednak dobranie odpowiednich odcieni. Śnieżnobiały parapet będzie pasował do antracytu tylko w pomieszczeniach o chłodnym charakterze, urządzonych na zasadzie silnych kontrastów. Aby uzyskać bardziej przytulny i stonowany efekt, poleca się barwy kremowe, wpadające w beż i delikatną szarość. Dobre połączenie tworzą okna z antracytu z parapetami marmurowymi. Doskonale wpasują się w wygląd pomieszczenia urządzonego w konwencji skandynawskiej. Pracownicy naszej firmy z przyjemnością pomogą Ci dobrać odpowiedni produkt z aglogranitu i aglomarmuru. 

Ciekawym i coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest łączenie barwy antracytu z odcieniami brązu. W oparciu o taki kontrast powstaje wiele modnych aranżacji. Szczególnie polecane są barwy ciepłe. Niezależnie od wyboru koloru, odcień parapetu powinien być jaśniejszy od antracytowej ramy okiennej. Złagodzi to efekt dominacji w ogólnej kompozycji pomieszczenia. Brązowy parapet wewnętrzny do antracytowego okna nada wystrojowi mniej surowego i bardziej przytulnego charakteru. Warto wiedzieć, że marmur, będący jednym z najbardziej polecanych surowców do wyrobu parapetów, występuje również w odcieniach brązu. W naszej ofercie znajdziesz między innymi naturalny Forest Brown i aglomarmur Rosso Verona. Oba tworzywa przy odpowiednim doborze pozostałych elementów dekoracji pomieszczenia, mogą stworzyć z antracytem bardzo ciekawe aranżacje. 

Surowce dobrej jakości

Przy wyborze każdego produktu, który ma za zadanie służyć użytkownikowi przez dłuższy czas, należy wziąć pod uwagę jego jakość. Parapety kamienne należą do najbardziej trwałych i stanowią zazwyczaj inwestycję na lata. Nasza firma oferuje certyfikowane produkty najwyższej jakości. Doświadczeni fachowcy chętnie posłużą Ci radą. Do każdego zamówienia podchodzimy kompleksowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *