Parapety z aglomarmuru – jak o nie dbać?

kolorbud_adm

Jesteś posiadaczem parapetów z aglomarmuru lub marzysz o ich posiadaniu? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość! Otóż specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty przygotowaliśmy artykuł, z którego dowiesz się jak czyścić aglomarmur oraz dbać o parapety wykonane z powyższego materiału. Zatem, jeśli jesteś zainteresowany, zachęcamy do dalszego czytania! 

Wszystko, co warto wiedzieć o aglomarmurze 

Zanim przejdziemy do tego, jak czyścić ten materiał oraz jak dbać o parapety, by prezentowały się one możliwie jak najlepiej przez długi czas, warto jest odpowiedzieć na pytanie, czym tak właściwie jest aglomarmur. Choć ten materiał staje się coraz bardziej popularny, to niewiele osób zdaje sobie sprawę, czym tak naprawdę jest. Otóż aglomarmur jest to nic innego, jak sztuczny zamiennik marmuru. Mimo tego, że jest to zamiennik, warto zaznaczyć, że posiada on tak samo dużo zalet (a może nawet więcej, co naturalny kamień). Przede wszystkim należy zaznaczyć, że aglomarmur jest niezwykle estetycznym materiałem, który doskonale sprawdza się przy wykończeniu wnętrz. Świetnie prezentuje się zarówno w stylu glamour, jak i przy nieco bardziej nowoczesnych oraz designerskich rozwiązaniach. Co ciekawe, oprócz swojego fenomenalnego wyglądu, aglomarmur ma również wiele więcej do zaoferowania. Warto wiedzieć, że sztuczny zamiennik cennego kamienia, jakim jest marmur, jest dużo bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz fizyczne. W praktyce oznacza to, że odpowiednio pielęgnowany aglomarmur po prostu się nie starzeje. Jego ogromną zaletą jest również stosunkowo niska cena, która zachwyca konsumentów. 

Aglomarmur –  jak czyścić? 

Parapety z aglomarmuru charakteryzują się swoim eleganckim wyglądem, warto jest jednak zdawać sobie sprawę z tego, że bez dbania o jego stan, po jakimś czasie może on przestać zachwycać. Jak zatem należy czyścić parapet z algomarmuru? Cóż, nie jest to szczególnie wymagający materiał, dlatego jeśli chodzi o domowe zabiegi, warto jest go regularnie przecierać z kurzy oraz myć. Co do mycia, obecnie na rynku można dostać wiele specjalistycznych środków do mycia konglomeratów marmurowych, jeśli zatem zależy Ci na tym, by nie uszkodzić powierzchni swojego parapetu, możesz postawić właśnie na te środki. Dodatkowym plusem płynącym ze stosowania specjalnych detergentów, jest fakt, że zawierają one substancje konserwujące, które dodatkowo zabezpieczają aglomarmur i nadają mu blasku. 

Co robić, gdy parapet ulegnie uszkodzeniu?

W takiej sytuacji samodzielna próba naprawy może nie zakończyć się sukcesem (parapet nie będzie prezentował się równie dobrze). W przypadku drobnych rys oraz wgłębień rozwiązaniem może okazać się polerowanie. Zatem gdzie szukać pomocy? 

W naszej ofercie znajdziesz doskonałej jakości parapety, które zachwycają swoim wyglądem, a także możliwościami. Od wielu lat zajmujemy się pracami takimi jak: 

  • tworzenie oraz naprawa parapetów z konglomeratów,
  • obróbki blacharskie,
  • polerowanie parapetu z konglomeratu,
  • piaskowanie,
  • wycinanie laserowe. 

Konglomerat marmurowy naprawa – podsumowanie  

Jeśli marzysz o parapecie z konglomeratu marmurowego, który idealnie wpasowałby się w wystrój Twojego domu albo mieszkania, lub szukasz profesjonalnej pomocy w naprawie parapetu aglomarmurowego zdaj się na nas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *