Piaskowanie bramy – ile kosztuje i jak przebiega?

kolorbud_adm

W wielu miejscach bramy stanowią bardzo istotny element infrastruktury. To dzięki nim uprawnione osoby mogą dostać się na teren ogrodzonej posesji, a nieproszeni goście zostaną przez nie zatrzymani. Są one pierwszym etapem zabezpieczeń zewnętrznych, dlatego warto zadbać, aby były w dobrym stanie. Ponadto mogą również pełnić rolę reprezentacyjną, a więc powinny się odpowiednio estetycznie prezentować.

Te bardzo istotne elementy ogrodzenia źle zakonserwowane lub po prostu zaniedbane nie tylko nie będą dobrze wyglądać – ich części konstrukcyjne mogą zacząć korodować, w wyniku czego brama stanie się podwójnie niebezpieczna. Po pierwsze – przestanie spełniać swoją funkcję, a zatem nie zapewni nam odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, a po drugie – niestabilne fragmenty mogą się urwać lub spaść, podczas gdy będziemy w pobliżu, przez co narażamy się na utratę zdrowia.

Jak sprawić, żeby stare skrzydło bramy wyglądało jak nowe? Należy oddać je w ręce specjalistów takich jak my. Zajmujemy się profesjonalnym piaskowaniem bram – to proces, który stanowi podstawę konserwacji takich elementów.

Piaskowanie bram – co to takiego?

Zaczniemy od ogólnego wyjaśnienia, czym w ogóle jest piaskowanie. Rozwój technologii dostarczył nam wielu nowych narzędzi i możliwości. Wśród nich znalazły się przyrządy, które pozwalają na bezpieczne i niemal bezstratne usuwanie powłoki lakierniczej i ognisk korozji z różnego rodzaju powierzchni. Niegdyś najpopularniejszym sposobem było standardowe szlifowanie przy pomocy papieru ściernego i szlifierek, jednak z czasem metoda ta okazała się mało efektywna, nieekonomiczna, a dodatkowo można było uszkodzić obrabianą powierzchnię, jeśli popełniło się błąd. Część osób korzystała także z opalarek, którymi podgrzewano warstwę lakieru, aby następnie usunąć ją przy pomocy zaostrzonej szpachelki. Ta technika była jeszcze mniej wydajna, nie działała na część odpornych na zmiany temperatury farb i lakierów i wątpliwa była jej precyzja (często zostawały niewielkie niedoczyszczone części, gdzie nie można było odpowiednio podgrzać lakieru lub dotrzeć odpowiednim narzędziem). Obecnie w takich sytuacjach najlepiej sprawdza się piaskowanie.

Technologia piaskowania nie jest wbrew pozorom niczym nowym, a jej początki sięgają drugiej połowy XIX wieku. To właśnie wtedy po raz pierwszy wykorzystano sprężone powietrze z drobinkami konkretnego medium do oczyszczania powierzchni. Przez lata piaskowanie przechodziło metamorfozy, pojawiło się także kilka jego odmian, które różnią się wykonaniem i używanym materiałem.

Piaskowanie charakteryzuje się olbrzymią skutecznością i efektywnością, jest też bardzo ekonomiczne, ponieważ materiał ścierny (zwany także medium), może być w zdecydowanej większości odzyskany i wykorzystany ponownie.

Cały proces piaskowania polega na usunięciu powłoki farby/lakieru lub ognisk korozji z danej powierzchni przy pomocy drobinek np. piasku, które wyrzucane są z ogromną prędkością przy użyciu sprężonego powietrza.

W przypadku bram i ich skrzydeł sama czynność piaskowania przebiega w podobny sposób. Na początek trzeba oczywiście zdemontować wszystkie elementy. Usługę możemy wykonać na miejscu lub wyjazdowo, co ustalamy oczywiście wcześniej z klientem. Następnie przystępujemy do pracy. Przy pomocy piaskarki usuwamy stary lakier lub farbę, w ten sposób możemy też pozbyć się korozji, jeśli występuje. Po piaskowaniu powierzchnia nie ma na sobie śladu starego elementu maskującego. Ponadto jest też chropowata, co ma spore znaczenie dla przyszłego skutecznego malowania tej części.

Piaskowanie bramy – cena

To, ile kosztuje piaskowanie bramy, zależy tak naprawdę od wielu różnych czynników. Po pierwsze – rodzaju bramy i liczby skrzydeł, które chcemy wypiaskować. Nie jest jednak regułą, że za piaskowanie dwóch skrzydeł zawsze zapłacimy więcej, niż w przypadku jednego. Wszystko zależy bowiem od ich łącznej długości, co jest też drugim czynnikiem, który ma wpływ na cenę. Jest to w zasadzie najważniejszy element składowy całego kosztu piaskowania. Z rozmiarem bramy wiąże się szereg innych czynników, które sprawiają, że jest to najdroższy element całej operacji – potrzeba więcej czasu, energii i medium, aby wyczyścić większą powierzchnię. Kolejną kwestią jest tu także materiał, z którego ta część ogrodzenia została wykonana. W zależności od tego, z czego jest ona zrobiona, należy dobrać odpowiednią technikę i medium, aby jej nie uszkodzić.

Gdzie zamówić piaskowanie bramy?

Z technicznego punktu widzenia piaskowanie nie wydaje się skomplikowane, jednak umiejętność poprawnej obsługi sprzętu, a także precyzja podczas realizacji takiej usługi mają ogromne znaczenie. Dlatego właśnie warto powierzyć to zadanie specjalistom takim jak my. Na rynku działamy już od wielu lat, piaskując bramy i inne powierzchnie, a także realizując inne zadania dla naszych klientów m.in. malowanie proszkowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy profesjonalne podejście i szybką realizację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *