Wypalanie kształtów laserem w metalu

kolorbud_adm

Metal jest bardzo często wykorzystywanym materiałem budowlanym, a zarazem dość skomplikowanym w obróbce. Wycięcie maksymalnie precyzyjnego kształtu w metalu, a następnie powtórzenie go byłoby niemożliwe do zrealizowania bez nowoczesnej technologii. Tu z pomocą przychodzi ultra skuteczny laser. Wycinanie wzorów w metalu jeszcze nigdy nie było tak proste. Tę i wiele innych usług realizujemy dla klientów naszej firmy.

Proces wycinania wzorów w metalu

Procedura działania zazwyczaj jest podobna. Wszystko zaczyna się od projektu graficznego przysłanego przez klienta lub złożeniu przez niego zamówienia zawierającego wytyczne, jak powinien wyglądać projekt końcowy. Za dalsze losy metalowych części odpowiedzialne są maszyny. Laser o dużej mocy zapewnia niezwykłą precyzję, liczoną w mikrometrach. Cięcia laserowe możliwe jest dzięki gorącemu promieniowi lasera oraz gaz techniczny o dużej czystości. Cięcie metali takim sposobem umożliwia bezstykowe cięcie detali, nie naruszając powierzchni. Jest to zdecydowana zaleta tej metody i dzięki temu wygrywa z wycinaniem metodą skrawania, stając się numerem jeden. Cięcie laserowe polega na punktowym wprowadzeniu wysokoenergetycznego strumienia tnącego. Takie punktowe wycinanie pozwala na wycięcie nawet bardzo skomplikowanych kształtów, a nie tylko nadawanie blachom odpowiedniej długości i szerokości. Podkreślenia wymaga fakt, że wszystkie maszyny obsługiwane są przez najlepszych specjalistów. To między innymi przez to ta metoda jest także bezpieczna. Nasza firma zajmująca się wycinaniem laserem w metalu musi spełniać szereg zasad BHP.

Jakie blachy można poddać obróbce?

Nie bez znaczenia przy obróbce metalu jest grubość blach. W przypadku blach aluminiowych jest to nie więcej niż 3,5 mm. Możliwe jest także wykonanie usługi wycinania wzorów w metalu na blachach nierdzewnych. W ich przypadku cięcie laserowe sprawdzi się w elementach o grubości 5 mm. Blachy czarne także są podatne na działanie lasera. Zalecana grubość takie blachy nie powinna przekraczać grubości 12 mm.

Kto korzysta z usług wypalania laserem?

Warto wspomnieć, że taki projekt może zlecić każdy, kto potrzebuje obrobienia metalu, aby wykończyć dom i ogród. Cięcie laserem daje oczywiście nieograniczone możliwości w zakresie realizacji skomplikowanych zleceń artystycznych, gdzie perfekcja kształtu jest najważniejsza. Częstymi zleceniami są te produkcyjne. W takim przypadku wycięte wzory będą przez klienta wykorzystywane jako części składowe większej całości.

Kolorbud to gwarancja jakości w dobrej cenie

Kolorbud to gwarancja jakości. Decydując się na nasze usługi, można być pewnym, że metalowe części nie zostaną uszkodzone oraz zostaną w taki sposób zabezpieczone, aby cieszyły oko przez wiele lat. Najwyższą jakość można osiągnąć tylko dzięki dbałości o detale. Ponadto warto wspomnieć, że firma to przede wszystkim ludzie. Ci zatrudnieni u nas są fachowcami w swojej dziedzinie, a wycinaniem laserem w metalu zajmują się od dawna. Chcesz wyciąć wiele elementów, a jednocześnie zależy Ci na czasie? Nie mogłeś trafić lepiej. Zastosowanie nowoczesnej technologii laserowej zdecydowanie skraca czas całego procesu, nie pozostawiając przy tym nieestetycznie postrzępionych brzegów (w efekcie końcowym mamy tak zwaną czystą linię cięcia). Kolorbud wyróżnia się na rynku również dużą elastycznością. Firma przyjmuje zlecenia z całego kraju na obróbkę różnej grubości metalu, zaczynając od aluminium, a kończąc na sztywnej, czarnej stali. Profesjonalne wypalanie laserem w metalu to zazwyczaj kosztowna usługa, ale Kolorbud zapewnia bezkonkurencyjne ceny.

Usługa wypalania laserem w metalu nie należy do najprostszych. Na szczęście w Kolorbud mamy stosowne maszyny i dobrze wykwalifikowany zespół specjalistów w tej dziedzinie. Wykorzystanie najnowocześniejszej technologii, wysokie standardy bezpieczeństwa, stuprocentowa zgodność produktu końcowego z zamówieniem powoduje, że ta firm nie ma sobie równych i góruje na rynku. Potwierdzają to liczne, pozytywne opinie zadowolonych klientów, dla których została wykonana usługa najwyższej jakości w stosunkowo krótkim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *