Parapety zewnętrzne z blach stalowych

Niektórzy uważają, że parapety zewnętrzne to niezbyt istotny szczegół aranżacji domu. Jednak źle wykonane i dobrane parapety mogą doprowadzić do wielu problemów. Dlatego warto świadomie dokonać wyboru i zwrócić uwagę na wszelkie szczegóły. Bardzo dobrą propozycją są parapety wykonane z blach stalowych.

 

Jaka jest rola parapetów zewnętrznych?

Parapety zewnętrzne są bardzo ważne. Między innymi zabezpieczają one ściany przed spływającą wodą deszczową. Aby było to skuteczne, trzeba dopilnować, aby wystawały około 3 cm poza ścianę. Dobrze też zadbać o to, aby ich budowa umożliwiała ściekanie wody, a nie podciekanie pod niego.

Jak wyginać blachę na obróbki blacharskie? Poradnik

Parapety zewnętrzne z blachy stalowej

Parapety zewnętrzne z blachy stalowej to rozwiązanie, które możesz otrzymać w sklepie w bardzo atrakcyjnej i niskiej cenie. Nic więc dziwnego, że na ten materiał decyduje się zdecydowana większość osób, które urządzają swój nowy dom. Do zakupu zachęca nie tylko cena, ale także niepowtarzalne właściwości. 

Parapety z blach stalowych powlekanych są bardzo uniwersalne. Można je wykorzystać zarówno w przypadku okien, które są wykonane z PVC, jak i przy modelach drewnianych. Pasują one także do niemal każdej elewacji, z uwagi na to, że z powodzeniem można je pokryć specjalnym lakierem, który może imitować i naśladować kolorystycznie wszelkie materiały (np. kamienie, tynki, czy drewno). Jest to bardzo duże ułatwienie. Warto zwrócić na to uwagę!

Kolejną kwestią, o której trzeba pamiętać, jest to, że parapety z blachy są nie tylko praktyczne, ale także pełnią wyjątkową funkcję ozdobną. Dzięki właściwej konserwacji mogą ozdabiać okno przez kilkadziesiąt lat!

Montaż parapetów zewnętrznych

Aby parapety zewnętrzne z blachy spełniały swoje zadania, należy zadbać o ich prawidłowy montaż. Przede wszystkim muszą być ułożone z odpowiednim spadkiem (mniej więcej 5 – 10%).  Zewnętrzna krawędź parapetu powinna być wysunięta poza elewację od 3 do 5 cm. Bardzo ważne jest także to, aby parapet był zakończony kapinosem. Dzięki temu woda spadowa będzie mogła z nich spływać na zewnątrz, a nie zatrzymywać się przy ścianie.

O czym warto pamiętać?

Parapety z blachy to bardzo popularne i cenione rozwiązanie, na które z pewnością warto zwrócić uwagę. Blacha jednak nie powinna być zbyt cienka, ponieważ może się łatwo odkształcić. Twardsze parapety będą o wiele bardziej trwałe i wytrzymałe. 

 

Należy też pamiętać, że na styku okna z parapetem dobrze jest nakleić specjalną taśmę rozprężną, a dopiero później przejść do montowania parapetu. Zamiast taśmy można wykorzystać specjalną masę uszczelniającą. Jednak nie nadaje się do tego ani styropian, który z czasem się rozwarstwia, ani akryl, który także nie poradzi sobie z tym zadaniem. 

 

Jeżeli chcesz zakupić nowe parapety zewnętrzne, modele wykonane z blach stalowych z pewnością mogą być dobrym rozwiązaniem. Dobrym pomysłem jest rozważyć takie możliwości i zadbać o to, aby dom był bezpieczny, komfortowy, a do tego, aby prezentował się bardzo atrakcyjnie od zewnątrz i cała elewacja była spójna

Kolorbud Sp. z o.o.

NIP: 6572910048

Telefon

508 387 873
724 077 002
880 430 733 - piaskowanie, piaskarki

E-mail

biuro@kolorbud.pl

Adres

25-217 Kielce, ul. Hauke Bosaka 7

Godziny otwarcia

pn-pt 7:00-17:00, sob: 6:00-12:00

Masz pytania? Napisz nam, a doradzimy