Piaskowanie konstrukcji stalowych

 

Piaskowanie to metoda wygładzania, czyszczenia, odświeżania oraz matowienia powierzchni metalowych. Jego zadaniem jest redukcja uszczerbków metalu – zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie. Uszczerbki te powstają z reguły poprzez korodowanie metalu, czyli procesy, które niszczą metal przez czynniki środowiskowe, np. opady. Piaskowanie umożliwia skuteczne oraz szybkie usunięcie wierzchniej powłoki lakierniczej, co z kolei pozwala na przygotowanie powierzchni do dalszych zabiegów. Tym zabiegiem jest najczęściej malowanie proszkowe.

Piaskowanie

Piaskowanie konstrukcji stalowych Kielce - na czym polega?

Jest to procedura, do której używa się bardzo silnego strumienia powietrza z dodatkiem materiału ściernego. Z jego użyciem oczyszcza się oraz przekształca powierzchnie metaliczne. Jeżeli zabieg przeprowadzony jest poprawnie, po jego zakończeniu, efekt jest podobny jak po szlifowaniu. Piaskowanie konstrukcji stalowych różni się jednak od szlifowania. Powierzchnia piaskowana jest delikatnie szorstka, ale znacznie bardziej równa. Właśnie dzięki temu idealnie sprawdzi się ona jako procedura przed malowaniem. Po zakończonym zabiegu miejsce, które było piaskowane, powinno zostać jak najszybciej zabezpieczone.

Biorąc pod uwagę fakt, że zabieg ten można wykonywać na różnego rodzaju materiałach – drewnie, kamieniu, czy nawet felgach samochodowych, do piaskowania używa się różnych piasków – szklarskiego, kwarcowego, śrutu stalowego, kulek szklanych, szlaki miedziowej oraz zmielonych skorupek orzechów. Po zabiegu powierzchnia jest idealnie czysta i pozbawiona wszelkich nierówności.

Piaskowanie konstrukcji stalowych - Kolorbud Kielce, krok po kroku

Piaskowanie konstrukcji stalowych jest niewątpliwie zaawansowane technologicznie, ale i efektywne. Najogólniej możemy scharakteryzować je jako uderzanie drobinkami piasku pod ciśnieniem na określony obiekt, powierzchnię. Piasek, który stosujemy, jest oczyszczony oraz odpowiednio dostosowany. Poza piaskiem używamy także rozdrobnionego suchego lodu, szkła oraz śrutu. Dobranie odpowiedniego materiału zależy od powierzchni konstrukcji, a także efektu, jaki chcemy uzyskać.

Cały proces przeprowadzamy w naszym warsztacie w Kielcach. Można podzielić go na trzy etapy. Na pierwszym etapie usuwamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia oraz stare powłoki. Kolejnym krokiem jest ujednolicenie oraz wyrównanie powierzchni. Ostatnim krokiem piaskowania jest nadanie piaskowanej powierzchni chropowatości, co będzie idealnym przygotowaniem jej do ponownego malowania.

Podczas wykonywania zabiegu nie stosujemy szkodliwego i wywołującego choroby pylicze piasku kwarcowego. Jesteśmy firmą, która stosuje się do rygorystycznych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w tym zakresie. Ponadto, podczas wykonywania naszej pracy pilnujemy, aby każdy pracownik był odpowiednio ubrany, a nasze pomieszczenia są klimatyzowane, co umożliwia swobodne wykonywanie zadań. Cenę naszych usług dobieramy indywidualnie do każdego klienta. Nasze usługi cieszą się ogromną popularnością i dobrymi opiniami w całym województwie!

Jeżeli jesteś zainteresowany piaskowaniem konstrukcji stalowych w Kielcach, nie czekaj i skontaktuj się z nami już dziś!

Kolorbud Sp. z o.o.

NIP: 6572910048

Telefon

508 387 873
724 077 002
880 430 733 - piaskowanie, piaskarki

E-mail

biuro@kolorbud.pl

Adres

25-217 Kielce, ul. Hauke Bosaka 7

Godziny otwarcia

pn-pt 7:00-17:00, sob: 6:00-12:00

Masz pytania? Napisz nam, a doradzimy