Piaskowanie

Czym jest piaskowane?

Piaskowanie to metoda czyszczenia, wygładzania, matowienia oraz odświeżenia powierzchni metalowych, a procedurę tę w Kielcach stosujemy na różnych gatunkach tego kruszcu. Piaskowanie umożliwia bardzo szybkie i skuteczne usunięcie wierzchniej powłoki lakierniczej, co pozwala przygotować powierzchnię do dalszych zabiegów, takich jak np. malowanie proszkowe.

Piaskowanie

Na czym polega piaskowanie?

Technologia ta polega na zastosowaniu bardzo silnego strumienia powietrza z dodatkiem materiału ściernego. Z racji tego, że zabieg ten można wykonać na różnego rodzaju materiałach, zaczynając od felg samochodowych, a kończąc na drewnie czy kamieniu, do piaskowania używa się piasku kwarcowego, szklarskiego, kulek szklanych, śrutu stalowego, zmielonych skorup orzechów oraz szlaki miedziowej. Powierzchnia poddana zabiegowi piaskowania jest nie tylko idealnie czysta, lecz także pozbawiona nierówności. Jest ona doskonale przygotowana do malowania, ponieważ jej szorstkość po zabiegu gwarantuje trwałe przyleganie farby.

Piaskowanie

Od czego zależy cena piaskowania ogrodzenia w Kielcach?

Stalowe ogrodzenia są wyjątkowo narażone na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne i w związku z tym mogą tracić swój pierwotny wygląd i blask. Z pomocą w Kielcach przychodzi piaskowanie i malowanie ogrodzeń. W takich dużych miastach jak Kielce piaskowanie ogrodzenia jest jedną z popularniejszych usług dotyczących pielęgnacji metalowych elementów ogrodowych i otoczenia posesji. Cena czyszczenia ogrodzenia za pomocą piaskowania jest zależna od jego długości i wysokości oraz stanu.

Zalety i szerokie zastosowanie piaskowania powierzchni

Opinie na temat piaskowania felg samochodowych w Kielcach są jednoznaczne. Jest to jedna z najlepszych metod czyszczenia, ze względu na jej uniwersalność oraz idealne przygotowanie do kolejnych etapów renowacji, czyli malowania proszkowego felg.

Proces ten sprawdza się w bardzo wielu przypadkach, m.in. w branży motoryzacyjnej, przy piaskowaniu felg i karoserii lub w przedsiębiorstwach, w których wykorzystuje się maszyny przemysłowe. Piaskowanie bez trudu radzi sobie także z usunięciem rdzy. Dzięki zastosowaniu piaskowania można się jej pozbyć nawet z trudno dostępnych miejsc.

W gospodarstwie domowym piaskowanie można wykorzystać do czyszczenia bram, ogrodzeń, kostki brukowej i kamiennych płyt. W związku z tym stosuje się je również do czyszczenia różnego rodzaju pomników, konstrukcji drewnianych, a nawet plastikowych i wykonanych z PCV.

Etapy piaskowania

Cały proces piaskowania powierzchni, który przeprowadzamy w naszym warsztacie w Kielcach, można podzielić na trzy etapy. Pierwszym z nich jest usunięcie wszelkiego typu zanieczyszczeń i starych powłok. Następnie powierzchnia zostaje ujednolicona i wyrównana. W ostatnim etapie powierzchni, która została poddana temu zabiegowi, nadawana jest odpowiednia chropowatość, co przygotowuje ją do ponownego malowania.

Jeśli interesuje Cię piaskowanie starego ogrodzenia raz malowanie proszkowe w Kielcach, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

  • Piaskowanie ( info: Michał : 880 430 733)
  • Sodowanie ( info: Michał: 880 430 733)

Chemiczne przygotowanie elementów aluminiowych oraz czarnej stali w specjalistycznych wannach – w cenie malowania proszkowego.

Kolorbud Sp. z o.o.

NIP: 6572910048

Telefon

508 387 873
724 077 002
880 430 733 - piaskowanie, piaskarki

E-mail

biuro@kolorbud.pl

Adres

25-217 Kielce, ul. Hauke Bosaka 7

Godziny otwarcia

pn-pt 7:00-17:00, sob: 6:00-12:00

Masz pytania? Napisz nam, a doradzimy