Jak pomalować proszkowo ogrodzenie?

kolorbud_adm

Planując malowanie ogrodzenia, warto postawić na rozwiązania, które gwarantują trwałość efektu. Jeśli posiadasz bramę lub płot z metalu, z pewnością ważnym dla Ciebie czynnikiem jest ich ochrona przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Malowanie proszkowe ogrodzenia jest metodą, która zapewni metalowym elementom trwałe pokrycie farbą. Efekty utrzymują się przez wiele lat. Powierzchnie odnowione tym sposobem są odporne na uszkodzenia pod wpływem czynników chemicznych, atmosferycznych i mechanicznych. Nasza firma oferuje wysokiej jakości usługi z zakresu malowania proszkowego. Dlaczego jest to dobra opcja dla Ciebie?

Jak pomalować ogrodzenie metodą proszkową?

Aby nałożyć farbę proszkową, konieczne jest uprzednie dokładne oczyszczenie powierzchni metalu. Jedną z najbardziej skutecznych metod jest piaskowanie. Polega na usunięciu zewnętrznej warstwy pokrycia za pomocą strumienia powietrza i odpowiedniego materiału ściernego. Rodzaj wykorzystanego surowca uzależniony jest od tworzywa, z którego wykonano dane elementy. Pracownicy naszej firmy w profesjonalny sposób oczyszczą i wygładzą Twoje ogrodzenie z wykorzystaniem tego sposobu. Po zastosowaniu takiego zabiegu powierzchnia metalowych elementów jest gładka i podatna na malowanie. Jeśli zastanawiasz się, jak pomalować proszkowo ogrodzenie, musisz wiedzieć, że konieczne jest wykorzystanie w tym celu specjalistycznych urządzeń. Farba proszkowa zostaje odpowiednio rozpylona na powierzchnię malowanych elementów, do której przylega dzięki oddziaływaniom elektrostatycznym. W naszym zakładzie wykorzystywane są pistolety do nakładania farby wysokiej klasy, które gwarantują wysoką jakość uzyskanych efektów. Po nałożeniu barwnika konieczne jest utwardzenie jego powłoki pod wpływem wysokiej temperatury. W tym celu wykorzystywane są specjalne piece, w których mieszczą się nawet bardzo duże elementy.

Malowanie proszkowe ogrodzenia – dlaczego warto?

Metoda malowania proszkowego dopiero zdobywa popularność. Jeśli zastanawiasz się, czy jej wybór jest opłacalny, zwróć uwagę na korzyści, jakie za sobą niesie. Pierwszą z nich jest trwałość. Ogrodzenia pokrywane farbą w sposób tradycyjny wymagają regularnego odnawiania. Wiąże się to zarówno z utratą walorów estetycznych, jak i słabnącą odpornością na korozję. Proszkowe malowanie ogrodzeń zapewnia wieloletnie zachowanie pożądanego wyglądu i ochronę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Wykorzystanie metody proszkowej jest w pełni bezpieczne dla ludzi i przyjazne środowisku. Ponieważ do skutecznego pokrycia powierzchni wystarcza jedna warstwa farby, koszty są niższe niż w przypadku metod tradycyjnych. Zauważalną różnicą jest również staranność i dokładność proszkowego rozpylania barwników. Nie tylko docierają one w każde zagłębienie pokrywanego obiektu, ale również tworzą jednolitą warstwę bez ryzyka powstawania pęcherzyków powietrza i innych niedoskonałości.

Jak malować proszkowo – nasza oferta

Oferujemy Ci profesjonalne usługi z zakresu malowania proszkowego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafimy dopasować sposób realizacji projektu do zapotrzebowania każdego klienta. Korzystając z usług naszej firmy, możesz dokonać wyboru spomiędzy całej palety kolorów i struktur dostępnych na rynku. Oprócz standardowego zakresu barw, proponujemy nietypowe rozwiązania, takie jak farby brokatowe, czy nadające szczególny połysk. Nasze usługi skierowane są do osób planujących przeprowadzenie malowania powierzchni aluminiowych, stalowych, wykonanych ze stopów pochodnych oraz odlewów. Nasze realizacje malowania proszkowego ogrodzeń cieszą się dobrymi opiniami zadowolonych klientów.

Malowanie proszkowe jest jedną z najbardziej uznanych metod pokrywania i odnawiania elementów metalowych. Zapewnia wyjątkową trwałość i efektywność pokrycia z jednoczesnym zabezpieczeniem przed korozją. Jest to również sposób opłacalny ze względu na koszt takiej usługi. Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem decyzji, nasi doradcy z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *